Przedszkole Nr 403 w Warszawie,  p403@edu.um.warszawa.pl

PROGRAMY I PROJEKTY DO REALIZACJI:

1. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego dla przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego

2. Roczna Koncepcja Pracy Przedszkola nr. 403

3. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci wychowania przedszkolnego „ Nasze przedszkole”. Autorzy: Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby - Żabińskiej

4. Program wychowania przedszkolnego – dobre praktyki „ Dziecko w swoim żywiole”. Autorzy: Anna Pawłowska – Niedbała, Dorota Kucharska, Justyna Święcicka i Ewelina Wilkos.

5. Program Wychowawczy Przedszkola nr. 403

6. Program adaptacyjny dla dzieci 3 – letnich „ Będę przedszkolakiem”

7. Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”

8. Zagadnienia programu edukacji matematycznej E. Gruszczyk - Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej „Dziecięca matematyka. Edukacja matematyczna dzieci w domu, w przedszkolu i szkole”.

9. Program Profilaktyki Przeciwdziałania Przemocy i Wykorzystaniu Seksualnemu Chronimy Dzieci – opracowany przez Fundację Dajemy dzieciom Siłę

10. Program profilaktyki chorób zakaźnych dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej i dzieci przedszkolnych ( 5 – 6 lat ) pt. „Więcej Wiem, Mniej Choruję”, którego głównym celem jest zmniejszenie zapadalności na choroby zakaźne poprzez zmianę nawyków higienicznych oraz docenienie roli i wykonywania szczepień ochronnych oraz zwiększenie wiedzy na temat chorób związanych z nieprzestrzeganiem higieny

11. Program Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy - wspieranie nawyków żywieniowych.

12. Necio - zabawa w Internet program profilaktyczny opracowany przez Fundację „ Dajemy dzieciom Siłę”.

UCZESTNICZYMY W NASTEPUJĄCYCH KAMPANIACH EDUKACYJNYCH:

1. Mamo tato wolę wodę – kształtowanie właściwych nawyków prozdrowotnych,

2. Cała Polska czyta dzieciom – krzewienie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Innowacje pedagogiczne: „Klik i wszystko umie to w mig - z Komputerem na TY” – podczas realizacji innowacji dzieci zapoznawane będą z pracą multimedialnych programów edukacyjnych oraz wykorzystaniem komputera do „ zabaw” i nauki w celu zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności z zakresu treści informatycznych.